Sergiusz

img
Sergiusz Witczak

Instruktor

Jestem instruktorem szkolenia psów ZKwP, ewaluatorem psów agresywnych. Swoje doświadczenie zdobywałem na placu jednej z największych warszawskich szkół dla psów, której dodatkowo byłem współzałożycielem. Wiedzę z placu uzupełniałem na seminariach i treningach z czołowymi zawodnikami i instruktorami w Polsce i na świecie.

Początkowo moim "konikiem" było wychowanie psów, jednak z biegiem lat zainspirowały mnie sporty obronne, a ponieważ moja suczka ze schroniska, Morda, nie miała predyspozycji do tego typu pracy, trenowałem z psami przyjaciół. Najpierw z Nicolą (sznaucer olbrzym), a później z Martini (bokser) zdałem egzamin IPO1 (praca węchowa, posłuszeństwo i obrona).

Obecnie z Zosią startujemy w zawodach IGP, wywalczyliśmy 3. miejsce w Zachodniopomorskich zawodach w tropieniu sportowym o puchar Wolina. W październiku 2022 zdobyliśmy 1. miejsce na Międzynarodowych Mistrzostwach MSKS w Czechach, z wyróżnieniem za najlepszy ślad i najlepsze posłuszeństwo. W kwietniu 2023 Zośka na Mistrzostwach Polski w Tropieniu Sportowym IGP-FH zdobyła 96 punktów co, przy tak mocnej obsadzie w konkurencji Fpr3, dało finalnie 4 miejsce.

Moje dwa magiczne słowa to: WYCHOWANIE i MOTYWACJA.